Jak wygląda wysyłka zwierząt?

UWAGA ZMIANA:

WYSYŁKA TYLKO W PONIEDZIAŁKI

Zwierzęta pakowane są późnym popołudniem,około godziny 18:00, jest to bardzo waże aby zwierzęta spędzały jak najmniej czasu w zamknięciu. Paczki przygotowywane są w styroboxie lub kartonie z wkładami styropianowymi. W środku paczki,  w zależności o temperatury na zwenątrz znajduje się wkład grzejący ( heatpak 40h lub heatpak 72h) w sezonie jesień, zima, wiosna lub wkłady chłodzące latem. Nasze zwierzaki są zabezpieczone już termicznie teraz pora na zabezpieczenie przed przemieszczaniem. Gady jak i płazy są umieszczane w pojemnikach wewnątrz kartonu / styroboxa znajduje się mniejsze pudełko z naszym pupilem. Pudełko jest przyklejone do wnętrza lub zabezpieczone folią/ styropianem/ tekturą falistą przed przemieszczaniem. Na paczce zawsze umieszczamy informację odnośnie zawartości jest to bardzo waże aby kurierzy jaki i pracownicy magazynów / sortowni wiedzieli że w środku znajduje się żywe zwierzę. Poza standardowymi czerwonymi naklejkami "uwaga szkło" w kolorze czerwonym znajduje się również duża kartka z informacją "live animals label". Po zapakowaniu i oznakowaniu przesyłki  zawozimy osobiście zwierzęta do centrum logistycznego odpowiedniego spedytora. Ma to na celu mnimalizowanie stresu dla zwierząt oraz maksymalne skrócenie czasu transportu. Zwierzęta są dostarczane na magazyn miedzy 18:30 a 18:50. Następnie przekazywane są bezpośrednio na samochód dostawczy. Paczki z żywymi zwierzętami są traktowane z większą uwagą przez kurierów. Spedytor zapewnia również że paczki nie są przewracane dlatego list przewozowy zawsze znajduje się na górze przesyłki. Wszystkie kolejne etapy możemy sprawdzać na stronie udostępnionej przez spedytora. 

Dla nas najważniejsze jest dobro naszych podopiecznych , musicie jednak pamiętać że każda wysyłka to stres dla zwierząt. Zawsze najlepszym rozwiązaniem jest odbiór osobisty oczywiście jeżeli jest to możliwe. My z naszej strony możemy zapewnić iż dokładamy wszelkich starań aby transport zwierząt odbył się bez niepotrzebych przygód. 

Na paczce znajduje się również numer telefonu do nas który jest aktywny całą dobę. Jest to warunek umowy specjalnej oraz zapezpieczenie przed sytuacją awaryjną podczas podróży. W takim przypadku jesteśmy w stanie bardzo szybko zareagować i wyeliminować problem jeszcze przed dostarczeniem paczki. 

 Jako jeden z nielicznych sklepów w Polsce oferujemy wysyłkę żywych zwierząt kurierem legalnie na podstawie zawartych umów specjalnych.