Pantheropis guttatus Z32 Candy Cane Samiec

450,00 zł
Brutto

Pantheropis guttatus

Candy Cane

Samiec 

data klucia: lipiec 2020

waga 21g (data ważenia 16-08-21)

Ilość

 

Polityka bezpieczeństwa

 

Bezpieczna dostawa zwierząt kurierem.

Wąż zbożowy to niejadowity i nieagresywny wąż, którego ojczyzną jest Ameryka Północna. Dość popularne w Polsce bo jakby na to nie spojrzeć nie osiąga sporych rozmiarów (co odbija się również na metrażu terrarium) oraz śmiało nadaje się na pierwszego węża bo przy trzymaniu się kilku podstawowych zasad nie przysparza trudności w hodowli. 

Pomimo, że w nazwie ma "zbożowy" wcale a wcale nie przyjmuje produktów zbożowych- tutaj miska Corn flakes'ów nie załatwia sprawy. Zdecydowanie gustuje w małych gryzoniach. Nazwa jego pochodzi po prostu z miejsca pochodzenia bo akurat ten gatunek upodobał sobie tereny rolne- pola uprawne i nieużytki. Co prawda ich "dzikie korzenie" sięgają terenów USA jednak łatwość hodowli i możliwość osiągnięcia wielu odmian barwnych pozwoliły rozpanoszyć się im w całym terrarystycznym świecie. Stąd też śmiało można pokusić się o określenie ich jednymi z najbardziej popularnych węży trzymanych w domach. 

Chcesz dowiedzieć się więcej zapraszamy do naszego ebooka w zakładce Gadzia Baza Wiedzy

Tak jak już pisaliśmy na wstępie nie osiągają znacznych rozmiarów (dorosłe zbożówki mają ok.120-150cm długości) nie tak jak niektóre węże z rodziny Boa czy Pytonów dzięki czemu i terrarium śmiało mieści się w średniej wielkości pokoju. Zgodnie z przyjęta regułą przy ustalaniu lokum dla węża bierzemy pod uwagę jego długość. Zatem terrarium aby było w sam raz powinno mieć odpowiednio: długość -2/3 długości węża i szerokość- 1/3 długości zwierzaka. Idąc tym tropem młodszego osobnika trzymamy  mniejszym terrarium a dorosły zazwyczaj całkiem komfortowo czyje się w terrarium 80x40x30cm. Pamiętajmy, że każde 5cm mniej czy więcej nie zrobi tak dużej różnicy więc jeśli gotowe terrarium ma "podobne wymiary" nie trzeba z niego od razu rezygnować wystarczy sprawdzić czy zachowane są  prawidłowe proporcje.  

Czy można pozwolić sobie na większe terra? Oczywiście jednak warto też wziąć pod uwagę, że węże nie potrzepują "wybiegu" i pomimo naszych starań w aranżacji terrarium może nie być wykorzystywane bo wąż będzie siedział tylko w wybranym miejscu. 

1 Przedmiot